Жестова мова заходить у Білий дім

Відтепер на всіх прес-подіях у резиденції президента США діятиме переклад на американську жестову мову. Це нововведення є частиною кампанії з доступності та інклюзії в країні. 

Такі дії нового президента США значно відрізняються від політики попередньої адміністрації. У серпні минулого року Національна асоціація глухих (США) та п’ятеро глухих людей подали в суд на адміністрацію президента за ненадання перекладів на жестову мову під час брифінгів, пов’язаних із пандемією COVID-19. Федеральний суд зобов’язав адміністрацію здійснювати такий переклад під час подій, починаючи з 1 жовтня.

Нагадаємо, що в травні 2020 року перша леді України оголосила “Велику розмову про безбар’єрність”. З-поміж іншого після цього на YouTube-каналі Офісу президента України деякі відео почали супроводжуватись перекладом на жестову мову чи субтитрами.

В Україні жестова мова на постійній основі використовується під час брифінгів Міністерства охорони здоров’я щодо ситуації з пандемією COVID-19 в країні та брифінгах Київського міського голови щодо ситуації в столиці. А також в ефірах телеканалів UA: Перший і Прямий.

На вашу думку, коли така практика пошириться на події в інших основних органах влади?